Eğitim ve Hayatta Başarı Konferansı

Programda Saadet Partisi GİK üyesi ve Saadet Avrupa Başkanı Samet Sami Temel Münih Karadenizliler Başkanı Süleyman Aydın Psikolog Dr. Arif Sarlık ve Tiyatro Ekibi de yerlerini aldı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Avrupa- Münih Bölge teşkilatı Eğitim ve Hayatta Başarı isimlili bir Konferans düzenledi.

Programda Saadet Partisi GİK üyesi ve Saadet Avrupa Başkanı Samet Sami Temel Münih Karadenizliler Başkanı Süleyman Aydın Psikolog Dr. Arif Sarlık ve Tiyatro Ekibi de yerlerini aldı.

Program istiklal marşımız ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Saadet Münih Eğitim Başkanı Halil Yüksel misafirleri selamladıktan sonra sözü Saadet Avrupa Başkanı Samet Sami Temele verdi.

Temel geleneksel hale getirilen Münih eğitim programın organizesinde emeği geçen idarecilere ve katkı sağlayan konuşmacılara teşekkür ettikten sonra eğitimde mutlaka olması gereken ahlak ve maneviyata dikkat çekti. Siz en iyi mühendisi doktoru hukukcuyu yetiştirebilirsiniz. Ona ahlak ve maneviyatı veremediyseniz o yeteneğini insanlığın islahı için değil ifsadı için kullanır. Kul hakkı bilmez kendi menfaati için yapamayacağı şey olmaz. Uluslararası çetelerin emrinede girer organ mafyasının emrinede girer. Bu sebeple eğitimde ahlak ve maneviyatın ihmali yanlış bir Hak anlayışını merhametin ortadan kalkmasını ve toplumun çöküşünü beraberinde getirir. Ayrıca fen ilminin gerçek sahiplerinin müslümanlar olduğu gerçeğinide ifade eden Temel: müslümanlar 700 lü yıllardan itibaren Şamda Bağdatta Endülüste kurdukları ilim merkezleriyle laboratuvarlarıyla kütüphaneleriyle matematike fizikte atronomide tıpta yaptıkları keşifleriyle bu günki bilgi çağının temellerini atmıştır. Müslümanların keşfi olan Sıfır sayısı bugünki bilgisayar teknolojisinin temelini oluşturmaktadır. Newton Keppler gibi batılı fizikcilerin yaptıkları 16. yüzyıldan itibaren müslümanlardan elde kalan eserleri tercüme ve uygulamadan ibarettir. Bu gerçekleri gençlerimiz bilmiyor. Geçmişte yaptıklarımızı bugün yapabilmemize hiç bir engel yoktur dedi.

Ardından mikrofona Münih Karadenizliler Başkanı Süleyman Aydın geldi. Aydın çocuklarımızın geleceği için mutlaka okul toplantılarına katılmamız gerektiğini ve çocukların başarısı için öğretmenleriyle düzenli şekilde görüşmemiz gerektiğini vurguladı. Meslek hayatınada değinen Aydın çocuklarımız ister boyacı ister avukat olmak istesin hiç fark etmez mesleğin iyisi kötüsü yoktur önemli olan çocuğun elinde bir mesleği olmasıdır. Mesleksiz insanın dünyada başarılı olma ihtimali çok zordurdedi.

Sahneye gelen günün son hatibi Psikolog Dr. Arif Sarlık sunumunu tiyatro gösterisi eşliğinde icra etti.

Gösteride 3 çocuklu ithal gelin li bir ailenin yaşadığı sorunlar bu sorunlardan çıkan kavgalar bu kavgalardan etkilenen çocuklar ele alındı.

Aynı zamanda bu sorunlardan kurtulabilmenin çözüm yollarıda anlatıldı.

Ailelere hitab eden Psikolog Dr. Sarlık Çocukarınıza her istediğini almayın onlarla empati kurun çocukların yanında kavga etmeyin hatta hiç kavga etmeyin birbirinize güzel söz söyleyin saygılı olun birbirinizi sevin çocuk Aile hayatında ne görürse O olur dedi.

Çocuklarımızın arkadaş çevresini iyi tanımamız gerektiğini vurgulayan Dr. Sarlık

son olarak annelere seslendi Çocuklarınıza hizmetcilik yapmayın annelik yapın annelik rolü yapamıyacağız Anne olacağız dedi.

Haber: Muratoğlu Mehmet / Massing

06 Ekim 2019 - Münih

Son bir ayda konumhaber.com sitesinde 31.604 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Konum Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konum Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Konum Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (178) 457 67 38
Reklam bilgi


Anket Şu ana kadar kaç film izlediniz?